Większość Polaków zapewne zna takie rodzaje kredytów, jak kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy i byłaby w stanie szybko i bez zastanowienia wyjaśnić, na czym te zobowiązania polegają i czym się od siebie różnią. Jednak niekoniecznie będzie tak w przypadku kredytu konsumpcyjnego. Czym on jest i co warto o nim wiedzieć? Wszystko tłumaczymy poniżej.
Co to jest kredyt konsumpcyjny?
Fraza „kredyt konsumpcyjny” dla wielu osób może być obca, ale w rzeczywistości ten rodzaj kredytu jest jednym z najchętniej zaciąganych przez Polaków. Jest to nic innego, jak zobowiązanie udzielane osobom prywatnym na cele konsumpcyjne, a więc w praktyce cele dowolne, ponieważ w przypadku takich kredytów banki nie weryfikują, jak zostały wykorzystane środki i nie proszą o rachunki czy faktury.
Celem konsumpcyjnym mogą być bieżące wydatki (rachunki, leki, żywność), ale nie tylko. Za pomocą kredytu konsumpcyjnego można choćby sfinansować wakacje, ślub lub inną ważną uroczystość, zakup samochodu czy sprzętu elektronicznego i nie tylko. Taki kredyt jest ceniony za relatywnie małą ilość formalności, a często także brak konieczności zabezpieczania zobowiązania czymś innym niż własne dochody lub ewentualnie poręczenie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytu konsumpcyjnego, koniecznie sprawdź https://habza.com.pl/kredyty-preferencyjne/ . Z uwagi na dużą popularność tego typu kredytu, warto bliżej się z nim zapoznać.
Maksymalna kwota i okres spłaty kredytu konsumpcyjnego
Zastanawiając się nad zaciągnięciem tego typu zobowiązania, może nas interesować kwestia tego, jaką kwotę możemy maksymalnie pożyczyć. Szczególnie, jeśli mamy ambitne plany, które będą wymagały dużych zasobów finansowych. Trudno jest jednak jednoznacznie wskazać, ile wynosi najwyższa kwota kredytu konsumpcyjnego.
Dla każdej osoby może być ona bowiem inna. Bank może zadeklarować, że udziela kredytów do nawet kilkuset tysięcy złotych, ale, jeśli posiadamy niską zdolność kredytową czy nie do końca pozytywną historię kredytową, nie będziemy mogli liczyć na tak wysoką kwotę przy samodzielnym zaciąganiu zobowiązania.
Jeśli zaś chodzi o okres spłaty, to wiele tutaj zależy od indywidualnych zasad panujących w danym banku. Kredyty konsumpcyjne postrzega się z reguły jako zobowiązania krótkoterminowe, ale niektóre instytucje finansowe pozwalają także rozłożyć je na dłuższy okres.
Kredyt konsumpcyjny – warunki
Jak już wspomniano, kredyt konsumpcyjny jest jednym z najczęściej wybieranych produktów bankowych. Nie wiążą się z nim żadne nietypowe wymagania, a jedynie potencjalny kredytobiorca musi posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową.
Jednocześnie, podobnie, jak w przypadku jakiegokolwiek zobowiązania finansowego, jest konieczne, aby miał ukończony 18 rok życia, a także posiadał pełnię zdolności do czynności prawnych. W przeciwnym wypadku zawarta umowa kredytowa nie będzie ważna.
Dla osób, które obawiają się, że otrzymają negatywną decyzję kredytową, nie chcą przepłacać lub zależy im na jak najszybszym otrzymaniu kredytu, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalisty. Doświadczony i wykwalifikowany pośrednik kredytowy, taki jak https://habza.com.pl/ , zredukuje wszelkie formalności związane z kredytem do minimum i pozyska go szybko, skutecznie oraz na najlepszych możliwych warunkach.
Warto zaufać ekspertowi szczególnie w przypadku, kiedy mamy do czynienia z kredytami na wysoką kwotę. Jeśli wybierzemy nieodpowiednią ofertę, możemy zapłacić ostatecznie sporo więcej niż w sytuacji, kiedy kredyt pozyskałby dla nas ekspert.